Nacházíte se zde: Rolety a vrata / Produkty / Rolety předokenní a nadokenní / Rolety do panelových domů

Rolety do panelových domů

SPECIÁLNÍ VENKOVNÍ ROLETA PRO OKNA PANELOVÝCH DOMŮ

Venkovní roleta (svinovací okenice) je výrobek, který je odzkoušen desítkami let provozu. Speciální konstrukce a cenová dostupnost venkovní rolety pro okna panelových domů firmy Batima umožňuje tento výrobek začít používat i pro okna v panelových domech, kde se do dnešní doby používala venkovní roleta zcela výjimečně. Využití venkovní rolety přináší následující výhody:

 • jako jediný výrobek protisluneční techniky umožní úsporu nákladů na vytápění až cca 8 %
 • umožňuje odclonění slunečních paprsků před oknem a tím zaručuje konstantní teplotu místností v letních měsících (viz graf)
 • dokáže výrazně utlumit vnější hluk a zvyšuje intimitu a standard bydlení
 • použité materiály zaručují podstatně delší dobu životnosti než ostatní výrobky protisluneční techniky a dovolují prodloužit dobu záruky na stejnou dobu jako okenní systémy, tj. 5 let
 • speciální konstrukce umožňuje jedním typem rolety řešit osazení v případě:
  a) již zatepleného domu
  b) stávajícího objektu, kde se zateplení teprve plánuje
  c) rekonstrukce domu, kde proběhne výměna oken a zateplení objektu současně

KONSTRUKCE ROLETY

 • je navržena tak, aby se větší část montáže rolety dala provést při výrobě oken a vlastní kompletace proběhla rychle po osazení okenních rámů.
 • nevyžaduje větší nároky na přepravní místo a umožňuje maximální využití dopravních prostředků při dopravě oken.
 • je vytvořena tak, že roleta je předsazena před okenní rám a tím zachovává tepelně-izolační vlastnosti okenního rámu, nezasahuje do interiéru a ovládání je možné buď ruční nebo elektrické.

Speciální roleta pro okna panelových domů je vyrobena z AL materiálu s PVC lamelou(lamela je vyrobena stejnou technologií a ze stejného materiálu, jako jsou vyrobeny okenní profily). Ovládání rolety je bu? ruční otočným navijákem s páskem umístěným na interiérové straně okenního rámu nebo může být s elektrickým pohonem, který je umístěn přímo v hřídeli rolety. Roleta je navržena tak, aby její životnost umožňovala stejnou dobu záruky, jako dávají dodavatelé oken.

Podle ČSN EN ISO 10077-1,2 působí venkovní roleta(svinovací okenice) jako přídavný tepelný odpor ( delta R ). Použitím této rolety dojde ke snížení součinitele prostupu tepla oknem U o 14 % - 20% dle závislosti na průvzdušnosti rolety. Výše uvedený příklad v praxi znamená, že dojde ke zlepšení průměrné hodnoty U (součinitel prostupu tepla), která je u běžné okenní výplně cca 1,3(W/m2K) na hodnotu 1,14 - 1,08 (W/m2K) v závislosti na průvzdušnosti rolety. Hodnota průvzdušnosti rolety je závislá na vyřešení styku venkovní rolety a venkovního parapetu. Za předpokladu, že 30-40 % tepelných ztrát bytu je způsobeno okenními otvory, je možné konstatovat, že při správném používání venkovní rolety lze docílit úsporu na nákladech na vytápění ve výší až cca 6 - 8%.

Rolety

Rolety

Poptávkový formulář

Tučně zvýrazněná pole jsou povinná

Jméno a příjmení:
E-mail:
Telefon:
Místo montáže:
Zpráva:

© 2018 roletyavrata

Vytvořila společnost Nový Web s.r.o.
Kvalitní pneu nexen . ... skladem. Jízdní kola výprodej .